کد خبر: 26049 تاریخ انتشار : 1395/2/14-12:46:27

پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی

دکتر جهانبین، استاد طرح ولایت:
طرح ولایت باور دینی دانشجو را تقویت می‌کند/ گام اول برای مسلمان شدن همین است
استاد طرح ولایت با اشاره به موثر بودن دوره طرح ولایت در فعالیت‌های دانشجویی گفت: طرح ولایت تحول آفرین در اعتقادات دانشجویان است و به استحکام اعتقادات دانشجو کمک می‌کند.

دکتر جهانبین، استاد طرح ولایت در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، با اشاره به موثر بودن دوره طرح ولایت در فعالیت های دانشجویی گفت: طرح ولایت تحول آفرین در اعتقادات دانشجویان است و به استحکام اعتقادات دانشجو کمک می کند. این امر با تحقیق میدانی در دانشجویان شرکت کننده در دوره قابل لمس است.

 

وی در خصوص نسبت مبانی این طرح ولایت با دغدغه های مقام معظم رهبری برای تحول در علوم انسانی خاطرنشان کرد: ما ابتدا برای اینکه علوم انسانی تولید کنیم باید اسلام را بشناسیم. درس دینی در مدارس خیلی ضعیف ارائه می شود و به همین دلیل دانش اموز به محض ورود به دانشگاه با شبهه های زیادی مواجه و به نوعی دینشان متزلزل می شود.

 

این استاد دانشگاه ادامه داد: دوره طرح ولایت دوره ای برای تقویت مبانی اعتقادی دانشجویان است و باور دینی دانشجو را تقویت می کند. گام اول هم برای مسلمان شدن همین است که باور دینی مان را محکم کنیم، علوم انسانی اسلامی را بشناسیم  و بعد اسلام شناس شویم؛ این قدم اول، همه ابعاد را تقویت می کند.

 

جهانبین با اشاره به ناراحتی دانشجویان در خصوص طولانی بودن دوره تصریح کرد: این موضوع بستگی دارد که هر شخص چقدر دین را در زندگی خود مهم و موثر بداند، هر چقدر دین برای دانشجو مهم باشد، این دوره هم موثر و مهم خواهد بود.

©2018 Basij Student Organization. All Rights Reserved