کد خبر:39886 تاریخ انتشار : 1395/3/23-15:11:22
مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا
لینک کوتاه http://velayat.bso.ir/id/39886
از تابستان امسال طرحی تخصصی ویژه دانش آموختگان مستعد طرح ولایت با عنوان «مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا» برگزار خواهد شد. مدرسه صدرا یک دوره تخصصی 2ساله است که با هدف نخبه پروری در علوم انسانی اسلامی طراحی شده است.

********************

«مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا» گامی است برای پرورش نخبگان و متخصصانی در رشته های مختلف علوم انسانی اسلامی، که ضمن مسلح شدن به مبانی اندیشه اسلامی، تامل در بنیادهای علوم انسانی متعارف و نقد و بررسی این علوم، به نوبه خود در راه بلند و طولانی علوم انسانی اسلامی و تمدن نوین اسلامی نقش آفرینی کنند و جنبشی عالمانه و فراگیر در حوزه علوم انسانی اسلامی پدید آورند.
نسبت «مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا» با «طرح ولایت» دیگر دوره معرفتی سازمان بسیج دانشجویی این است که طرح ولایت به تدریس مبانی بنیادین اندیشه اسلامی و معرفت بخشی عمومی دانشجویان بسیجی می پردازد، و مدرسه صدرا در سطحی تخصصی، مبانی و فرایند تحقق علوم انسانی اسلامی را محور قرار داده و پرورش نخبگانی در تراز این مهم را در دستور کار خود قرار می دهد. از حیث مخاطب نیز مدرسه علوم انسانی در طول طرح ولایت قرار دارد و عمده اعضاء آن پس از استعدادیابی و مراحل گزینش از میان دانش آموختگان طرح ولایت برگزیده می شوند.
مدرسه صدرا یک سامانه آموزشی _ پژوهشی _ تشکیلاتی است. به این معنا که در فرایند 2 ساله مدرسه، صرفا به گذراندن مجموعه¬ای از سرفصل¬های آموزشی اکتفا نمی شود. بلکه به دانش پژوه تکالیفی پژوهشی در حوزه مسایل بنیادی علوم انسانی و مسایل جاری انقلاب اسلامی سپرده می شود و دانش¬پژوه طبق یک جدول پژوهشی به انجام تکالیف پژوهشی خود مبادرت می کند. به علاوه در مجموعه ای از فعالیت های تشکیلاتی که با هدف گفتمان سازی علوم انسانی اسلامی و جنبش نرم افزاری است شرکت می کند.

برای ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به تارنمای مدرسه علوم انسانی اسلامی صدرا مراجعه کنید.

نظرات
نام:
ایمیل:
* کد امنیتی:
* نظر: